HİS | Herkes İçin Spor

EGZERSİZ ve BEYİN

EGZERSİZ ve BEYİN

05 Şub, 2021
SOĞUK HAVADA SPOR YAPMAK

SOĞUK HAVADA SPOR YAPMAK

03 Ksm, 2018
Kişiler tarafından açık havada gerçekleştirilen sporların büyük bir kısmı genellikle bahar ve yaz aylarında icra edilmektedir. Bu sporların başında da yürümek ve koşmak hemen herkesin yapabildiği spor türleri olarak karşımıza çıkmaktadır.
DİK DURUŞ İÇİN EGZERSİZ ÖNERİLERİ

DİK DURUŞ İÇİN EGZERSİZ ÖNERİLERİ

01 Eki, 2018
Dik ve doğru bir duruşa sahip olmak estetik duruşun yanı sıra hayatın her alanında size daha fazla özgüven sağlar.
KAHVE ve SPOR

KAHVE ve SPOR

01 Eyl, 2018
Spor yapmadan önce içilen kahve kalori yakımınızı desteklerken spordan sonra içilen kahve ise kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmanızda etkin bir araç olarak görülmektedir.
ŞEHİRDE BİSİKLET

ŞEHİRDE BİSİKLET

03 Ağu, 2018
Bisiklet sadece bir spor aracı değil; aynı zamanda da şehir şartlarında keyifli bir ulaşım aracı. Ancak özellikle şehirde bisiklet kullanırken, hem kendinizi hem de başkalarını trafikte tehlikeli durumlara düşürmemeniz ve daha keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabilmeniz için bazı başlıkları sizin için derledik.
KOŞU ÖNERİLERİ

KOŞU ÖNERİLERİ

03 Tem, 2018
Havaların iyice ısındığı bugünlerde açık havada spor yapmanın keyfi, kış aylarına göre kıyaslandığında daha iyi hissettiren aktivitelerdendir. Ancak bu egzersizleri yaparken dikkat etmeyi gerektiren bazı durumlar olduğunu da unutmamalıyız.
SPOR ve MÜZİK İLİŞKİSİ

SPOR ve MÜZİK İLİŞKİSİ

01 Hzr, 2018
Müzikle rahatlama her branşta sık sık kullanılan bir yoldur. Geçmişte ve günümüzde sporcular, performans yükseltmede ve rahatlamada müziksel bellekten sürekli faydalanmışlardır. Günümüzde araştırmalar müziğin, egzersiz sırasında ve rahatlamada verimli etkileri olduğunu göstermektedir.
BEBEK CİMNASTİĞİ

BEBEK CİMNASTİĞİ

13 May, 2018
Doğduğunda küçücük olan bebeğiniz, bir süre sonra büyümeye, başını kaldırmaya, oturmaya, emeklemeye ve yürümeye başlıyor.
KENTLEŞME SÜRECİ İÇERİSİNDE HERKES İÇİN SPOR ALANLARI

KENTLEŞME SÜRECİ İÇERİSİNDE HERKES İÇİN SPOR ALANLARI

15 Mar, 2018
Hızlı bir şekilde kentleşmenin yaşandığı ve kentlerin ön plana çıktığı günümüz dünyasında kent sorunlarının gittikçe büyüdüğüne ve çeşitlendiğine şahit olmaktayız.
OBEZİTE NEDİR?

OBEZİTE NEDİR?

02 Mar, 2018
"Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır."
WELLNESS NEDİR?

WELLNESS NEDİR?

02 Mar, 2018
Wellness: Türkçe’de kısaca ‘’esenlik’’ Wellness terimi ilk defa, Dr. Halbert Dunn tarafından 1961’de yayınlanan ‘’Yüksek Seviye Wellness’’ adlı kitapta kullanılmıştır. Dr. Dunn wellness’i fiziksel ve psikolojik esenliği geliştirme ve sürdürme çabası için bir yaşam süreci olarak görmüştür.
NEDEN YOGA YAPMALIYIM?

NEDEN YOGA YAPMALIYIM?

02 Mar, 2018
Yogaya başlamak gibi bir karar içerisindeyseniz, doğru yolda olduğunuzu söyleyebiliriz. Yoganın mental ve fiziksel sağlığa yararları, yogaya başlamak için gerekli nedenleri sunmaktadır.
GEBELİKTE NEDEN EGZERSİZ VE SPOR YAPMALIYIZ?

GEBELİKTE NEDEN EGZERSİZ VE SPOR YAPMALIYIZ?

02 Mar, 2018
Gebelikte egzersiz oldukça faydalıdır fakat her gebenin egzersize başlamadan önce sürecini takip eden hekimine danışması önem arz eder. Eğer gebeliğinizde riskli bir durum yoksa hekiminiz spor ya da egzersiz yapmanız konusunda önerilerde bulunacaktır.
BEL SAĞLIĞIMI NASIL KORURUM?

BEL SAĞLIĞIMI NASIL KORURUM?

02 Mar, 2018
Bel ağrısı fiziksel aktiviteler, rekreasyonel sporlar ve aktiviteler, Tai Chi, Qi gong ve yoga esnasında başımıza gelebilecek başlıca problemlerden biridir. Her birey hayatının bir sürecinde mutlaka bel ağrısı ile karşılaşmış olup yaşam kalitesinde ciddi düşüşler yaşamıştır.

En Çok Okunanlar

Son Okuduklarınız

Etiketler

 
3WTURK CMS v8.3.1